331 DM6B - Medisa

DM6B

Son Teknoloji Yaşam Bilimleri Araştırmaları için Tam Otomatik Dikey Mikroskop Sistemi Leica DM6000 B

 

Leica DM4 B veya Leica DM6 B dik dijital araştırma mikroskopları ile iş verimliliğinizi artırın! Her ikisi de biyomedikal araştırmalarda ve klinik laboratuvarlarda iş hayatınızı kolaylaştırmak için idealdir.

 

 • Otomatikleştirilmiş işlevler ve kullanımı kolay yazılımla iş akışınızı basitleştirin
 • 19 mm sCMOS kamera görüntüleme bağlantı noktasını kullanarak yayın kalitesinde görüntüleri kolayca yakalayın
 • LAS X Navigator Yazılımı ile numunelerinize hızlı genel bakışlar oluşturun ve önemli ayrıntıları anında belirleyin
 • Aksesuar seçimi ile büyük esnekliğe sahip olun

 

 

 

Daha Az Zamanda Daha Fazlasını Görün

Görüntü elde etmede zamandan tasarruf etmek, biliminizin gerçekten merkezinde olan şeyler için daha fazla zamanınız olduğu anlamına gelir. İşte iş akışınızı hızlandırmanın birkaç yolu.

 

 

 • LAS X Navigator ile örneğinizi 10.000 kata kadar daha fazla görün. Slaytlar, tabaklar ve çok kuyulu plakalar için yüksek çözünürlüklü görüntü alımını ayarlayın
 • Leica DFC9000 gibi sCMOS kameranızdan tam olarak yararlanın! 19 mm görüş alanına sahip kamera bağlantı noktası, yaygın sCMOS sensörlerinin boyutlarına mükemmel şekilde uyar.
 • Slayt incelemenizi en yüksek çözünürlükte daha hızlı yapın.
 • 300'den fazla olağanüstü optik arasından uygulamanıza en uygun objektifi seçin. Sadece bir örnek: Mükemmel bir geniş görünüm için benzersiz 1.25x genel bakış hedefi.

 

 

Elde etme sürecinden ziyade elde etmek istediğiniz sonuca odaklanın. Akıllı Otomasyon işi sizin yerinize yapar: Bir düğmeye basarak çok adımlı rutinleri çözer, iş hayatınızı kolaylaştırır, zaman kazandırır ve karmaşık mikroskop ayarlarına değil, deneyinize odaklanmanıza olanak tanır. 

 

 

 • Bir düğmeye basarak kontrastı değiştirin - ihtiyacınız olan her şey otomatik olarak yerine kayar.
 • Yayına hazır görüntüler edinin.
 • Çalışmanızı basitleştirmek için Işık ve Kontrast Yönetimini kullanın – örneğin, Floresan Görüntüler için Floresan Yoğunluk Yöneticisi (FIM), hızlı Dahili Filtre çarkı (IFW) ve Uyarma Yöneticisi (ExMan) veya mükemmel Koehler görüntüleri için Koehler ışık yönetimi.

 

 

 

Kontrast yöntemi DIC

Boyanmamış biyolojik örnekler genellikle çok yüksek bir kontrast göstermez.

Özellikle beyin dilimleri gibi kalın örnekler, tek hücreler yerine açık gri yapılardan başka bir şey olarak ortaya çıkmaz.

Diferansiyel girişim kontrastı

Diferansiyel girişim kontrastı (DIC) burada ideal bir kontrast yöntemidir.

 

 

 

 

Brightfield

Diferansiyel girişim kontrastı (DIC)

Nöronlar, 20x hedef: N PLAN L 20x/0.35 DRY

 

 

 

 

Tam olarak ihtiyacınız olan şey

Leica DM4 B ve Leica DM6 B ile ihtiyacınıza ve bütçenize uygun mikroskobu yapılandırabilirsiniz. Farklı kontrast yöntemleri ve otomatik işlevlerle sisteminizi uygulamanıza göre optimize edin.

 

LED aydınlatma numunenizi homojen ve sabit bir renk sıcaklığı ile aydınlatırken, LED'in 25.000 saate varan kullanım ömrü sayesinde enerji tasarrufu sağlar ve ampul değişimlerini önler.

Mikroskopunuz bir Görüntüleme Sistemi olsun

Leica Microsystems, entegre görüntüleme sisteminizi tamamlamak için güçlü kameralar ve iş akışı tabanlı yazılımlar sağlar.

 

 

 • Leica Application Suite X (LAS X), ihtiyacınız olan görüntüleri elde etmeniz için size adım adım yol gösteren, kullanımı kolay iş akışı tabanlı yazılımımızdır.
 • Leica mikroskop kameraları, parlak alandan floresan uygulamalarına kadar geniş bir uygulama yelpazesini veya her ikisi de Leica DFC7000 T kameramız gibi çok amaçlı tek bir kamerayı kapsar.

 

 

 

 

 

 

Leica DM6 B Dikey Mikroskop, Leica DFC7000 T Kamera ve LAS X Yazılımını içerir.

 

 

 

 

Leica DM6 FS ile Elektrofizyoloji ve Nörobiyoloji

Sinirbilim, evrimsel biyoloji veya in vivo görüntülemede sizi destekleyecek bir mikroskop sistemine ihtiyacınız varsa, Leica DM6 FS sabit aşamalı geniş alan mikroskobu ilk tercihiniz olmalıdır. Optogenetikte olduğu gibi numuneleri dışarıdan uyarmanız veya yama kelepçesi gibi elektrofizyolojik deneylerde ölçmeniz gereken uygulamalar için idealdir.

Kısaca avantajlarınız

 

 

 • Titreşimsiz kontrol, numunenizin bozulmamasını sağlar.
 • Kullanılmadığı takdirde akım taşıyan tüm elemanlar kapatılarak numunenin bozulması önlenir.
 • Daha fazla açıklık, numunelere kolay erişim sağlar.

Leica DM6 B ile aynı stanttan yapılandırılan bu cihaz, karmaşık deneyler için olağanüstü bir araçtır ve aynı zamanda Leica EM Cryo CLEM sisteminin bir parçasını oluşturur.

Lazer Mikrodiseksiyon ile Numune Hazırlama

Numune hazırlamayı kolaylaştırın ve doğrudan bir doku bölümünden moleküler biyoloji analizi için saf, kontaminasyonsuz başlangıç ​​materyali elde edin! Lazer mikrodiseksiyon (LMD), hedef hücrelerinizi numunenin geri kalanından ayırarak hücre morfolojisini koruyarak hassas bir ilgi bölgesini izole etmenize yardımcı olur. 

Leica LMD sistemleri nasıl çalışır?

 

 

 • Lazer hareket eder, numune değil. Bu nedenle kesimler hızlı ve temizdir.
 • Dissektatlar, yerçekimi yoluyla doğrudan standart sarf malzemelerine toplanarak zamandan ve paradan tasarruf edilir.
 • Çeşitli müstahzarları kesin: taze, donmuş, sabit veya immüno-etiketli numuneler, canlı hücreler, yayma müstahzarları, kemik, bitki, ahşap, dentin ve daha fazlası.