348 DMi1 - Medisa

DMi1

Hücre Kültürü Leica DMi1 için Invert Mikroskop

Leica DMi1 invert mikroskobu, hücre kültürü laboratuvarınızdaki özel çalışma rutininizi destekler. Kullanımı o kadar sezgisel, kullanımı o kadar rahat ki tamamen işinize konsantre olabilirsiniz. İhtiyacınız olan işlevleri seçin ve gerekirse işiniz için önemli olan çeşitli aksesuarları kolayca ekleyebilirsiniz.

 

 

Canlı Hücre Laboratuvarınız İçin Tam Doğru - Hızlı Kontroller İçin Akıllı Seçim

Mikroskobun, bir S40 kondansatörü (40 – 50 mm çalışma mesafesi) barındırma veya bir S80 kondansatörüne (80 mm çalışma mesafesi) geçiş yapma esnekliği, sadece birkaç el hareketiyle elde edilir. Yüksek kaliteli Leica objektifleri mükemmel görüntüler sağlar.

İyi düşünülmüş tasarım ve kalite kontrol öğeleri, uzun rutinler sırasında bile rahat çalışmanıza olanak tanır.

Akıllı özellikler, iş akışınızı sorunsuz ve verimli hale getirerek zamandan ve kaynaklardan tasarruf sağlar. Leica Microsystem'in yüksek kaliteli görüntüleme teknolojisi kesin sonuçlar sağlar ve hata riskini azaltır.

Mikroskobun LED aydınlatması, düşük enerji maliyetleri ve minimum arıza süresi anlamına gelir. Lambaları sık sık değiştirmeye veya doğru renk sıcaklığının oluşmasını beklemeye gerek yok.

Leica DMi1, mükemmel kalite için akıllı seçimdir.

 

 

 

 

Tek Elle Hareketle10x - 20x - 40x Faz Kontrastı

Leica DMi1'in faz kontrastı gözlemi için kullanımı kolaydır.

Leica Microsystem'in 40x PH1 objektifi ile, sadece burunluğu çevirerek 10x ila 20x ila 40x faz kontrastı arasında geçiş yapabilirsiniz. Kaydırıcıdaki ışık halkasını değiştirmeye gerek yoktur - PH1 ışık halkası üç amaca da uygundur!

 

 

 

 

Maliyet Tasarrufu, Renk Korumalı LED Aydınlatma

Tüm Leica Dmi1 mikroskopları, tüm yoğunluk aşamalarında sabit renk sıcaklığı için 5W LED aydınlatma özelliğine sahiptir.

Soğuk LED ışığı, hassas canlı örnekler için mükemmel bir iklim sağlar. Değişmeyen odak sağlayan ısı nedeniyle cihazda herhangi bir bozulma yoktur.

Ayrıca, LED lambalar büyük ekonomik anlam ifade eder. LED teknolojisi ve iki saatlik otomatik kapanma işlevi, enerji maliyetlerini azaltır. Düzenli koşullar altında lamba başına 20 yıla varan kullanım ömrü (40 çalışma saati/hafta), daha az arıza süresi ve daha düşük bakım maliyetleri anlamına gelir.

Otomatik Yoğunluk

Kaydırıcıya entegre edilmiş akıllı bir sensör, ışık yoğunluğunun aydınlık alan ve faz kontrastı arasında otomatik olarak ayarlanmasını sağlar. Bu özellik gözleri korur, zamandan tasarruf sağlar ve kullanıcıya konfor katar.

40'tan 50'ye veya 80 Milimetre Çalışma Mesafesine Hızlı Değişim

Çok çeşitli çalışma mesafeleri Leica Dmi1'i canlı hücre laboratuvarınız için mükemmel bir ortak yapar. Slaytlar, petri kutuları, çok gözlü kaplar ve çoğu şişe türü ile optimum çözünürlük için S40 kondansatörü kullanın: S40, basitçe yukarı hareket ettirerek ekstra 10 mm boş alan sağlar.

Daha uzun şişelerle çalışırken, birkaç adımda S40'ı bir S80 kondansatörle değiştirmeniz yeterlidir. Aydınlatma kolunun tamamını çıkarmaya gerek yoktur.

 

 

 

 

Hepsi Bir Arada Görselleştirme ve Veri Depolama

Leica DMi1 kamera versiyonu, görüntü yakalama ve hücre kültürü dokümantasyonu için hepsi bir arada bir çözümdür. Leica 12 megapiksel FELXACAM C1 kamera, mikroskobunuzu PC'ye ihtiyaç duymadan bağımsız bir dijital görüntüleme istasyonuna dönüştürür. Kamerayı mikroskobunuza, HDMI monitör gibi tercih edilen görüntüleme cihazına ve ağa bağlayın ve çalışmaya başlayın! Görüntüleri doğrudan bir USB çubuğuna veya yerel ağınıza kaydedin.

Kamera standın arkasına monte edilmiştir. Ek bir trinoküler tüpe gerek yoktur ve çalışma alanına net bir görüş ve kolay erişime sahip olacaksınız.

 

 

 

 

Herhangi bir HDMI monitörü kameraya bağlayın ve bir bilgisayara ihtiyaç duymadan gözlemlerinizi tartışın.

Katı Yapı

Leica DMi1, düşük ağırlık merkezi sayesinde son derece stabildir. Neredeyse tamamen metal olan yüksek kaliteli malzemelerin kullanımı, titreşimleri ve sonuçta ortaya çıkan görüntü bulanıklığını da önlemeye yardımcı olur. Çizilmeye karşı dayanıklı bir sahne, yüksek kaliteli optik bileşenler ve çok çeşitli aksesuarlar, düşük bakım maliyetleriyle uzun bir ürün ömrü sağlar.

Modüler Genişletme

Platformlar arasında mevcut Leica bileşenlerini kullanarak daha fazla esneklik ve maliyet tasarrufu.

Nesne kılavuzu (aksesuar), şişeler, tabaklar ve çok gözlü tabaklar için farklı tutma çerçevelerinin kullanılmasına izin verir.

 

 

BENZER ÜRÜNLER