280 RT-7000 - Medisa

RT-7000

Klinik sitelerde yeni ilgi yaratın Kornea topograflı refkeratometre RT-7000, sadece astigmatizma gücünü göstermekle kalmayıp aynı zamanda kornea şeklini analiz ederek kornea testine yeni ilgiyi teşvik eden bir cihazdır. Refk\’in yeni standardıNew standard of Refkeratometer 3 measurements are available: Ref, Kerato and Topography Ref-kerato mode / Topo mode Combining refractometer, keratometer and topography in one unit. Patients do not need to change location for each test, so elderly patients and children can receive stress-free testing. With one touch, the light cone appears from the measurement head, and the refractometer becomes a topographer. Easy operation by touch alignment Step1: Touch the center of the pupil shown on the screen, and focus setting starts. Step 2: Press the center of the screen softly, move the measurement head toward the eye and measurement completes instantly. The RT-7000 shortens the time the patient needs to keep their eye wide open. By auto alignment function, an auto alignment with 3D eye tracking method starts instantly after touching the screen to set focus. Kerato mode "Corneal irregular astigmatism display function" – the new approach to corneal testing Kerato mode Corneal irregular astigmatism function installed. Measure the degree of corneal irregular astigmatism, easier than with our former keratometer. When a keratometer measurement is performed, indexes such as KAI / KRI are displayed and their classification is designated as A, B and C. Check corneal irregular astigmatism at the initial consultation, before surgery or prior to prescribing contact lenses.

Yeni Refkeratometer 3 ölçüm standardı mevcuttur: Ref, Kerato ve Topography

Refraktometre, keratometre ve topografiyi tek bir ünitede birleştirmek. Hastaların her test için yer değiştirmesine gerek yoktur, böylece yaşlı hastalar ve çocuklar stressiz test alabilirler.
Tek dokunuşla, ışık konisi ölçüm kafasından görünür ve refraktometre bir topograf olur.

Dokunmatik hizalama ile kolay kullanım

RT-7000, hastanın gözlerini sonuna kadar açık tutması gereken süreyi kısaltır. Otomatik hizalama işleviyle, odağı ayarlamak için ekrana dokunduktan hemen sonra 3D göz izleme yöntemiyle otomatik hizalama başlar.

Kerato modu "Korneal düzensiz astigmatizma görüntüleme fonksiyonu" – kornea testine yeni yaklaşım

 • Kornea düzensiz astigmatizma işlevi yüklendi. Kornea düzensiz astigmatizma derecesini eski keratometremizden daha kolay ölçün.
 • Keratometre ölçümü yapıldığında KAI/KRI gibi indeksler ekrana gelir ve sınıflandırmaları A, B ve C olarak belirlenir.
 • İlk konsültasyonda, ameliyattan önce veya kontakt lens reçete etmeden önce kornea düzensiz astigmatizmini kontrol edin.

Topografya modu

 • 3D göz izleme yöntemiyle otomatik hizalama

3D göz izleme yöntemiyle otomatik hizalama sayesinde test kolay ve verimli hale geldi. Rastgele ölçüm sonuçlarına yol açabilecek sınav görevlisi özelliklerini ve değişen yeterlilik seviyelerini azaltır.

 • Renk kodu haritası

Kornea kırılmasının haritalanması, kornea şeklinin daha kapsamlı bir şekilde değerlendirilmesine yardımcı olur. Renk kodu haritası, düzensiz astigmatizma ve keratokonusun değerlendirilmesi için faydalı bilgiler sağlar.

 • Fourier analiz haritası

Kornea şeklinin Fourier analizini takiben, her bir renk kodu haritası ve değerleri aşağıdaki gibi görüntülenir:

 1. Mutlak haritaya ek olarak gözlük camı ile kırılma
 2. Normal bir astigmatizma bileşeni veya gözlük camı ile kırılamaz
 3. Asimetri bileşeni
 4. Üst düzey düzensizlik

Refraktometre modu

 • Geniş görüş sabitleme hedefi

Hizalamanın karışmasını önlemek için görüş sabitleme hedefi genişletildi.

 • Otomatik sislemeyi devre dışı bırak

Bu mod, otomatik sisleme sırasında sabitleme hatasından kaynaklanan hatayı azaltmak için kullanılır. Kanser için göz damlası uygulandıktan sonra ve yaşlı hastalarda ölçüm yapmak için kullanışlıdır.