278 TMS-5 - Medisa

TMS-5

Topografik modellemenin öncüsü olan TMS\’ye bir Scheimpflug kamera kurulur. TMS serisindeki en iyi cihaz. "Ring topo mode" ve "Slit mode" da ön/arka korneayı analiz etmek ve ön kamara ve lensi gözlemlemek mümkündür.

Parlak ışıkta ölçüm sağlayan Scheimpflug kamera

Korneadaki mire ring görüntülerini yansıtan eski TMS serisinin işlevlerine ek olarak, TMS-5, yarık ışığı döndürerek ve yayarak ön segment görüntüsünü (Scheimpflug görüntüsü) ölçebilir. Scheimpflug kameranın yarık modu bir yarık koni yöntemi kullanır, bu nedenle parlak ışıkta ölçümleri barındıran harici ışıktan etkilenme olasılığı daha düşüktür.

* Test ortamındaki koşullara göre takılabilir bir başlık gerekebilir.

Analiz oranını iyileştirmek için ön kornea haritası (birleştirilmiş) ekranı

Bir halka topo modu ve yarık modu ölçümü ile daha yüksek dereceli düzensiz astigmatizmada, Scheimpflug görüntüsü, bir "ön korneal birleştirilmiş harita" sağlamak için halka topo verilerinde birleştirilir. Scheimpflug görüntüsü, halka topo verilerinin elde edemediği alanı kapsar ve birleştirilmiş bir haritayı görüntülemek mümkün hale gelir.

Anında yakalama ve kolay test

Ölçüm kafasının LCD ekranına bir dokunmatik panel yerleştirilmiştir, böylece ana gövde üzerinden temel işlemler tamamlanabilir. Joystick yukarı ve aşağı hareket eder ve ekranın açısı muayene eden kişi tarafından ayarlanabilir.

Halka topografi modu ve yarık modu ile korneanın ön/arka segmentinin tüm verilerini analiz edin

  • 4 harita ekranı

Scheimpflug görüntüsü, halka konisi ile halka topo veri ölçümü yapıldıktan sonra yakalanırsa, ön kornea birleştirilmiş harita, ön / arka kornea yükseklik haritası ve pakimetri haritası oluşturmak mümkündür.

Yarık hesaplama ekranı Yarık hesaplama ekranında ön segmenti gözlemlemenin yanı sıra ön kamara derinliğini (ÖKD) ve merkezi kornea kalınlığını (SKK) ölçmek mümkündür.

[Harita ekranı]

  • 1. Ön kornea yükseklik haritası
  • 2. Arka kornea elevasyonu ma
  • 3. Ön kornea birleştirilmiş harita
  • 4. Pakimetri haritası
  • 5. SKK : merkezi kornea kalınlığı (SKK-F ile SKK-B arasındaki mesafe) ACD [Epi.] : CCT dahil ön kamara derinliği (CCT-F ve ACD-L arasındaki mesafe) ACD [Endo.] : CCT hariç ön kamara derinliği (CCT-B ve ACD-L arasındaki mesafe) *AR1, AR2 : açı girintisi 1, açı girintisi 2

Scheimpflug görüntüleme ile ön segment 3D görüntülemeyi analiz edin

  • Ektazi taraması

Ektazi tarama ekranında, ön ve arka kornea şekillerinin her ikisinin de keratokonus dahil ektazi paternlerinin tarama sonuçlarını gösterdiği kabul edilir.

  • IOL güç hesaplama yazılımı

"OKULIX" GİL gücü hesaplama yazılımı "OKULIX", bir LASIK ameliyatından sonra katarakt cerrahisinde GİL gücünü doğrulamak için mevcuttur.

BENZER ÜRÜNLER